Era Rusi ft Remzije Osmani - Telat e Zemres

Views


ONIMA - http://smarturl.it/ONIMA
Era Rusi në Facebook: https://www.facebook.com/erarusimusic/ në Instagram: https://www.instagram.com/era_rusi/ dhe në YouTube: http://smarturl.it/EraRusiYouTube / Abonohu në http://smarturl.it/EraRusiYTAbo

Era Rusi ft Remzie Osmani - Telat e zemres
Music : Gramoz Kozeli
Mix & Master : Mariglen Boja
Lyrics : Endrit Mumajesi
Director by : Juli Lutovac


Telat e zemrës

Era:
Të pa syri foli shpirti
ktë e dua përsëriti
ndaj unë sot, pa ty jo nuk bëj dot
Je muzika e ditës sime
në ç'do puthje lë kujtime
ndaj pa ty unë sot, jo nuk bëj dot

Remzie:
Nji dashni si kjo e jona asnjo nuk e ka
nji dashni si kjo e jona asnjo nuk e pa
Ani çika e jarana, me shuplaka
ani çika e jarana, sot është nata
krejt le ta dinë se
le ta dinë se

Bashkë:
Telat e zemres ti mi ke prek
jam përvëlu mbas teje krejt
se vetëm ty aaa t'kam jetë
Hajde dashni ti mos u ndal
kalle krejt venin si m'ke kall
se vetëm ty aaa krejt ti fal

Remzie:
Nji dashni si kjo e jona asnjo nuk e ka
nji dashni si kjo e jona asnjo nuk e pa

Era:
Je muzika e ditës sime
në ç'do puthje lë kujtime
ndaj pa ty unë sot jo nuk bëj dot

Bashkë:
Telat e zemrës ti mi ke prek
jam përvëlu mbas teje krejt
se vetëm ty aaa t'kam jetë
Hajde dashni ti mos u ndal
kalle krejt venin si m'ke kall
se vetëm ty aaa krejt ti fal
Share:
Tags: